شهرستان طالقان به نقشه تقسیمات کشوری افزوده شد

نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت تاریخ انتشار :۱۳/۷/۱۳۸۹ – ۹:۳۵

با تصویب هیئت وزیران، شهرستان طالقان در استان البرز از ترکیب بخش های مرکزی به مرکزیت شهر طالقان شامل دهستان های پایین طالقان به مرکزیت روستای شهراسر و میان طالقان به مرکزیت شهر طالقان و بخش بالا طالقان تشکیل می شود

هیئت وزیران با توجه به جغرافیا و شرایط منطقه ضمن ۶ تغییر در در جغرافیای استان البرز، با ایجاد شهرستان طالقان در این استان موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، با تصویب هیئت وزیران شهرستان طالقان در استان البرز از ترکیب بخشهای مرکزی به مرکزیت شهر طالقان شامل دهستانهای پایین طالقان به مرکزیت روستای شهراسر و میان طالقان به مرکزیت شهر طالقان و بخش بالا طالقان تشکیل می شود.
بر این اساس، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور ، روستای آرتون از دهستان میان طالقان بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ منتزع و به دهستان پایین طالقان همین شهرستان الحاق می شود.
بر این اساس ، روستاها، مزارع و مکان های سنگ بن، کلانک، فشندک از دهستان پایین طالقان بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ منتزع و به دهستان میان طالقان همین شهرستان الحاق می شود.
همچنین دهستان کناررود به مرکزیت روستای گوران از ترکیب مزارع، روستاها و مکانهای گوران، گلیرود، خودکاوند، اورازان، وشته، سفچ خانی، منگلان، حصیران، گرود، آونگ، محسن‌آباد، بزج، سکران، سکران چال، نوبزک، جزن، حسنجون، جزینان، سیدآباد، خسبان، هرنج و پرده‌سر در تابعیت بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ ایجاد می شود.
بر این اساس، نام دهستان بالا طالقان از توابع بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ به دهستان جوستان تغییر می‌یابد.
این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.